Вступ
Воєнний час може викликати в дітей багато негативних емоцій, зважаючи на те як близько до них відбуваються терористичні дії. Ці події створюють багато нестабільності та непевності. У цей час діти з особливим завзяттям шукають почуття безпеки в батьках та вчителях.
То як навчити дітей виходити за рамки страхів, які приносить війна? На щастя, так само як дитина вчиться читати чи писати, вона може навчитися стійкості — здатності адаптовуватися посеред негараздів, травм, трагедій, загроз чи значних джерел стресу.
Що ж може вам допомогти навчити свою дитину чи учня цієї стійкості? Дослухаючись наступних порад, майте на увазі, що кожна дитина унікальна як і її подорож до розвитку такої, нової для неї, навички як стійкість. Прислухайтеся до дитини та того, що ви знаєте про неї та про її особливості в тому, як ви розвиватимете в ній цю нову навичку.
10 порад батькам і вчителям початкових класів
Ви можете навчити вашу дитину стійкості, проте, памʼятайте, що стійкість не убезпечить вашу дитину від викликів чи негараздів. У житті стаються болючі ситуації і труднощі, з якими зустрінеться ваша дитина. Проте, стійкість - це один з інструментів, який допоможе їй подолати ці труднощі.
Стійкість - це шлях, і кожна дитина своєчасно проходить цей шлях, так само як вона проходить шлях вивчення письма чи читання. Памʼятайте, що навички стійкості будуть корисними для вашої дитини і після війни. Це хороша риса в житті.
Якщо вам і самим складно, і ви не знаєте як навчити власну дитину стійкості до теперішніх викликів, то розгляньте варіант звернутися до когось, хто б міг допомогти: наприклад, психолога чи психотерапевта. Попросити експертів про допомогу може стати на користь і вам, і вашій дитині.
Джерело: Американська Асоціація Психологів (APA), Resilience in a time of war: Tips for parents and teachers of elementary school children.
Оригінал: https://www.apa.org/topics/resilience/kids-war